Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.10.2016 13:40:17 

M U D r.   J a n a   B u d a ř o v á

Astrologie
 
 
 
Astrologie (z řeckého astron - hvězda a logos - slovo), česky též hvězdopravectví, je nástroj sebepoznání, který zkoumá uspořádání a vliv vesmírných bodů a objektů na osobnost a vývoj člověka, lidského společenství a dění na planetě Zemi.
Při čtení horoskopu - astrologické mandaly, jsou zkoumány základní principy a vztahy mezi objekty Sluneční soustavy (Slunce, Měsíc (Luna), Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto), jednotlivými znameními zvěrokruhu (Beran-Skopec, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby) a takzvanými domy (I.-XII.), tématickými segmenty zvěrokruhu, které jsou určeny konkrétním  okamžikem který je zkoumán (I. dům = Ascendent = znamení zvěrokruhu, které v daný okamžik vychází na obzoru).
Základní horoskop okamžiku zrození se nazývá Radix (kořen). Jedná se o diagram krátké situace v čase, kdy nastavení základních principů ve vnějším světě rozonuje s vnitřním nastavením (uspořádáním, plánem či záměrem Duše, karmou). Je to jakási psychomapa našeho bytí a v případě že jí dobře známe a rozumíme, může být velmi dobrým pomocníkem na cestě.
Astrologická mandala - Radix a částečný příklad výkladu:
  Sluneční znamení Berana, Ascendent v Rybách, obě ženské planety (Luna a Venuše) ve Vodnáři - jedny ze základních vlastností jsou aktivita, empatie, svobodomyslnost.
  Silné obsazení I. domu (ohnivé Slunce a Mars) zdůrazňuje vlastnosti průkopníka a iniciátora.
  Vládce horoskopu Neptun na MC (Medium Coeli - střed oblohy) ve znamení Střelce přidávají témata spirituality, léčení, drog či léků ve veřejném působení, jako lékař či učitel.
ZDROJ: Universum, Beatrice Landovská
TOPlist